GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
WDSF Open Senior II Latin

Officials
Master of Ceremony: Jürgen Dres - TSC Gelb-Schwarz-Casino Frankenthal
Chairman: Heinz Späker - Boston-Club Düsseldorf
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
EA: 
EB: 
EC: 
ED: 
EE: 
EF: 
EG: 
EH: 
EI: 
EJ: 
EK: 
Roberto Albanese - Grün-Gold-Club Bremen 
Simone Cane - ITALY 
Felix Castillo - BELGIUM 
Ilya Danilov - RUSSIA 
Valentin Illes - ROMANIA 
Barbara Nagode-Ambroz - SLOVENIA 
Karina Rubio - SPAIN 
Peter Stokkebroe - DENMARK 
Andrey Todorov - BULGARIA 
Keiji Ukai - JAPAN 
Duarte Vieira - PORTUGAL 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 63 Makarenko, Sergey / Makarenko, Anna RUSSIA
2. 22 Hernandez, Roberto / Perez, Beatriz SPAIN
3. 69 Beres, Frantisek / Beresova, Miriam SLOVAKIA
4. 17 Eskov, Oleg / Mikhina, Julia RUSSIA
5. 51 Otamendi Fenandez, Francisco Javier / Dominguez Guilera, Lourdes SPAIN
6. 5 Doskotz, Alexander / Doskotz-Isupova, Svetlana S- Dance Club Bielefeld
7. 12 Regitz, Dirk / Regitz, Fabienne TSA d. TSG 1862 Weinheim
8. 16 Lodigiani, Flavio / Patt, Patricia SWITZERLAND
9.-10. 10 Hobl, Achim / Hahn, Kerstin TC Rot-Gold Würzburg
9.-10. 62 Schlehufer, Thomas / Pickshaus-Jonscher, Natalie Tanzsportclub Dortmund
11. 28 Danero, Roberto / Cicero, Eleonora ITALY
12. 24 Pernat, Rolf / Pernat, Iris TSC Melodie Saarlouis mit RR-Abt.
13. 4 Buehlmann, Markus / Frey, Jeannette SWITZERLAND
14. 9 Brechmann, Thorsten / Brechmann, Gudrun T.T.C. Rot-Weiß-Silber Bochum
15. 7 Dormann, Harald / Dormann, Anja TTC Erlangen
16.-17. 43 Beckmann, Michael / Corneli, Bettina TGC Rot-Weiß Porz
16.-17. 47 Ort, Valeriy / Ort, Rita Lynn UNITED STATES OF AMERICA
18.-19. 49 Ridder, Martin / Kirsten, Petra Tanzsportclub Dortmund
18.-19. 58 Peter, Beat / Zuercher, Ruth SWITZERLAND
20. 31 Joksas, Romualdas / Joksa, Ilona LATVIA
21.-22. 35 Völker, Markus / Wolff, Wilhelmine TD Tanzsportclub Düsseldorf Rot-Weiß
21.-22. 77 Knauf, Ulrich / Knauf, Angela Schwarz-Weiß-Club, Esslingen
23.-24. 2 Sevastianov, Evgeny / Mishina, Elena RUSSIA
23.-24. 11 Soencksen, Robert / Soencksen, Silvia TGC Rot-Weiß Porz
25.-27. 6 Ivanov, Andrey / Ivanova, Anna MONTENEGRO
25.-27. 19 Siesto, James / Quatrale, Mary-Grace ITALY
25.-27. 44 Hilt, Wendelin / Groß, Heidi TSC Melodie Saarlouis mit RR-Abt.
28.-30. 34 Heberer, Jörg / Heberer, Alexandra TSC Metropol Hofheim
28.-30. 65 Grassi, Aurelio / Aurora, Rizzi ITALY
28.-30. 73 Schwarz, Hendryk / Folladore, Martina AUSTRIA
31. 15 Sudholt, Frank / Sudholt, Wibke SWITZERLAND
32. 48 Krause, Andreas / Saleina, Karin Gelb-Schwarz-Casino München
33.-35. 36 Rodewald, Jürgen / Rodewald, Kathrin TSV Schwarz-Gelb Wittenberg 1957
33.-35. 50 Labonia, Salvatore / Torricelli, Luisa ITALY
33.-35. 59 Wolff, Harald / Wolff, Antje TSA d. 1. SC Norderstedt
36.-38. 21 Przybyszewski, Krzysztof / Przybyszewska, Wioletta POLAND
36.-38. 25 Lindgren, Ari / Lindgren, Satu FINLAND
36.-38. 40 Hatakka, Henry / Virkki-Hatakka, Terhi FINLAND
39. 37 Eguchi, Tadashi / Fujiwara, Emiko JAPAN
40.-41. 8 Verchere, Christophe / Verchere, Annie FRANCE
40.-41. 33 Orlov, Aleksandr / Orlova, Olga RUSSIA
42.-43. 55 Malosse, Laurent / Malosse, Pascale FRANCE
42.-43. 68 Waga, Jörg / Wollesen, Silke Tanzsportclub Balance Berlin
44. 70 Dittrich, Dirk / Dittrich, Jeanette TTK Barnim
45. 71 Dietrich, Dr. Volker / Bockmann-Dietrich, Sonja TSC Ingelheim
46. 60 Kimmich, Ben / Berger Kimmich, Alexandra Tanzclub Konstanz
47. 18 Karhunen, Vesa / Karhunen, Ritva FINLAND
48.-49. 26 Gallo, Dr. Hans-Jürgen / Winter, Astrid TSC Rot-Weiss Viernheim
48.-49. 32 Santini, Roberto / Gavelli, Patrizia ITALY
50.-51. 30 Arentz, Uwe / Arentz, Andrea TGC Rot-Weiß Porz
50.-51. 56 Agater, René / Agater, Katrin Tanzsportverein Böhlitz-Ehrenberg
52. 23 Le Poittevin, Serge / Schmitt, Christine FRANCE
53.-56. 1 Kalb, Andreas / Erath, Monika TSA d. TSV Schmiden
53.-56. 13 Hinnendahl, Michael / Hahne-Hinnendahl, Annette Barbara Tanzsportclub Dortmund
53.-56. 54 Weyland, Thomas / Weyland, Ines Tanzclub Zerbst
53.-56. 80 Posch, Hubert / Binder, Ruth AUSTRIA
57.-59. 20 Wölki, Michael / Wölki, Susanne Gabriele ATC 'Graf Zeppelin' Friedrichshafen
57.-59. 42 Hodge, David / Lochner-Hodge, Martina TSA d. TV Stockdorf 1911
57.-59. 46 Saetalu, Urmas / Saetalu, Triinu ESTONIA
60.-62. 14 Hochvart, Lubomir / Hochvartova, Iveta SLOVAKIA
60.-62. 27 Rainola, Tommi / Kovaniemi, Sirpa FINLAND
60.-62. 61 Agouros, Konstantinos / Henrich, Dr. Sylvia TSC Savoy München
63. 64 Benjamin, Daniel / Lagace, Marjolaine CANADA
64.-65. 52 Wittka, Olaf / Bracht, Tanja Tanzsportclub Dortmund
64.-65. 53 Petersen, Jens-Peter / Petersen, Birgit TSC Unterschleißheim
66. 41 Wilson, John / Wilson-Verhorst, Irene NETHERLANDS
67. 72 Kemper, Gerhard / Spoelstra, Tynke TSC Grün-Gold Speyer
68.-70. 29 Burke, John / Thompson, Doreen CANADA
68.-70. 67 Hirsch, Walter / Hirsch, Jutta TSC Rot-Weiß Lorsch Bergstrasse
68.-70. 79 Grachev, Oleg / Khaliullova, Alla Russian Federation
71. 75 Schmid, Klaus / Schmid, Andrea TSC Unterschleißheim
72. 3 Pollmann, Christoph / Pollmann, Astrid TSA d. TV Stockdorf 1911

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.