GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2016
GOC PD Pro Rising Star Standard

Officials
Master of Ceremony: Jürgen Dres - TSC Gelb-Schwarz-Casino Frankenthal
Chairman: Hubert De Maesschalck - BELGIUM
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
FA: 
FB: 
FC: 
FD: 
FE: 
FF: 
FG: 
FH: 
FI: 
FJ: 
FK: 
Juozas Aleksandravicius - LITHUANIA 
Marek Chojnacki - POLAND 
Zdenek Fencak - CZECH REPUBLIC 
Petr Horacek - SLOVAKIA 
Valeri Ivanov - SPAIN 
Susanne Radich-Holde - DENMARK 
Zoltan Sandor - HUNGARY 
Svetlana Tveryanovich - RUSSIA 
Catia Vanone - ITALY 
Peep Vardja - ESTONIA 
Marcus Weiß - Braunschweig Dance Company 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 44 Alexis BERGEON / Johanna RIVIER FRANCE
2. 14 Sergio D'AVINO / Romina MOLINARI ITALY
3. 32 CHENG Dan / LI Zhenni P.R. CHINA
4. 42 Anton BELYAYEV / Antoaneta POPOVA CANADA
5. 6 Lukas SPISAK / Eva TIBENSKA SLOVAKIA
6. 7 Marco TOCCHINI / Elisa FABIANI ITALY
7. 37 Eduard BORODOV / Svetlana VINOGRADOVA RUSSIA
8. 4 LI Lu / GUO Qing P.R. CHINA
9.-10. 1 Oleksii GUZYR / Rikako OTA JAPAN
9.-10. 19 Aleksey MINAEV / Elena MINAEVA RUSSIA
11. 50 Adrian FLOREA / Oksana PASTERNAK TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
12. 35 Cristiano SALERNO / Serena RIDI ITALY
13. 5 Petr ZABYSTRZAN / Monika MIHALIKOVA CZECH REPUBLIC
14. 24 HU Hui / HUANG Dong P.R. CHINA
15. 31 Riccardo CONTE / Eleonora FILIPPI ITALY
16. 18 ZHONG Chi / XU Liyuan P.R. CHINA
17. 54 SU Shuai / JIANG Wumei P.R. CHINA
18. 51 Christian GALLO / Laura GIOVA ITALY
19. 3 ZHAO Yida / QIN Lu P.R. CHINA
20. 28 Sami VAINIONPAA / Maria KONUS FINLAND
21.-23. 2 Giuseppe ZACCARO / Chiara NAPOLITANO ITALY
21.-23. 8 HWANG YongHa / LIM So Hyun REP. KOREA SOUTH
21.-23. 21 PARK Seong Woo / JO Su Bin REP. KOREA SOUTH
24. 36 Alexandr TSYGANOV / Ekaterina PROKOFIEVA RUSSIA
25. 57 Takeshi YAMAMOTO / Tomomi YAMAMOTO JAPAN
26.-27. 13 LIN Kailun / ZHANG Yuanyuan P.R. CHINA
26.-27. 23 LEE Sang Min / KIM Hye In REP. KOREA SOUTH
28. 12 Rainer MAUERHOFER / Tanja WESSELY AUSTRIA
29. 45 Keita YAMAZAKI / Minako YAMAZAKI JAPAN
30.-31. 43 Masafumi KITAMAKI / Naoko KITAMAKI JAPAN
30.-31. 46 HUANG Qi / GUI Shinan P.R. CHINA
32. 33 Sascha WAKUP / Ann-Katrin BECHTOLD Casino Blau-Gelb Essen
33. 16 Alvaro MORALEDA / Cristina MENES SPAIN
34. 9 Karol BRULL / Viktoria BOLENDER SLOVAKIA
35.-36. 48 CHENG Wan Jen / ZHANG Liwen CHINESE TAIPEI
35.-36. 52 Jan Willem MOSTERT / Kendra KRAUS NETHERLANDS
37. 25 PARK Dukhyoung / LEE Youngmi REP. KOREA SOUTH
38. 47 Yoshiki KITADA / Chiyo HOSODA JAPAN
39. 15 David BROWN / Hannah DAVIS ENGLAND
40. 41 Takahiro AKITANI / Miho TAHARA JAPAN
41.-42. 10 Yasufumi TSUBOUCHI / Miwa TSUBOUCHI JAPAN
41.-42. 40 Roeland SCHELFHOUT / Fauve KESSELS NETHERLANDS
43.-46. 17 LU Adam / YANG Angela CHINESE TAIPEI
43.-46. 20 Tsukasa KINJO / Rie KINJO JAPAN
43.-46. 27 CHIEN Thomas / HUNG Vinca CHINESE TAIPEI
43.-46. 29 Teruyuki INAISHI / Naoko SUZUKI JAPAN
47.-48. 34 PENG Yen-Ming / ZI Vicky CHINESE TAIPEI
47.-48. 56 Matthias SCHOOF / Anja EILERS-SCHOOF TSA CREATIV im GVO Oldenburg

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.2a.