GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015
GOC Youth Ten Dance

Officials
Master of Ceremony: GOC-Team - GERMANY
Chairman: Manfred Ganster - GERMANY
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
CB: 
CC: 
CD: 
CE: 
CF: 
CG: 
CH: 
CI: 
CJ: 
CK: 
DE: 
Monique De Maesschalck-Dom - BELGIUM 
Andrea Garcia Lopez - GERMANY 
Elena Gozun - MOLDOVA 
Virgil Grigore - ROMANIA 
Jaroslav Kucera - CZECH REPUBLIC 
Denis Kuznetsov - RUSSIA 
Alla Matjusenko - LATVIA 
Eric Sourdeau - FRANCE 
Keiji Ukai - JAPAN 
Egle Visockaite - LITHUANIA 
Nicola Lonardi - ITALY 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 3 Semen KHRZHANOVSKIY / Vitalina BUNINA RUSSIA
2. 74 Mateusz BRZOZOWSKI / Justyna MOZDZONEK POLAND
3. 51 Denis GUDOVSKY / Megija Dana MORITE LATVIA
4. 45 Jan JANZEN / Victoria LITVINOVA Germany
5. 64 Andrea ROCCATTI / Flaminia IANNONE ITALY
6. 1 Dmitry EROFEEV / Ekaterina VYALSHINA MOLDOVA
7. 103 Dmitry KULEBAKIN / Maria CHERNYKH RUSSIA
8. 6 MUNTEANU Alexandru / BEZUSENCO Anne Gabriela ROMANIA
9. 35 Alexandr RYABTSEV / Maria OBLAKOVA RUSSIA
10. 16 Vincenzo CHIANESE / Francesca Pia PALMIERI ITALY
11. 75 Nikita OLINICHENKO / Elizaveta PUSTORNAKOVA RUSSIA
12. 25 Karol Michal TOMECKI / Austeja BLIUJUTE LITHUANIA
13. 55 Victor BYCHKOV / Alina ATAMANCHUK RUSSIA
14. 93 Mikael TATARKIN / Nicole WIRT Germany
15. 32 Einoras DEGUTIS / Areta SESKAITE LITHUANIA
16. 22 Igor GOGICHAEV / Anna ANUFRIEVA RUSSIA
17. 50 Robin Alexander VESKUS / Anita SYCHUGOVA ESTONIA
18.-19. 81 Danila TELPUKHOVSKY / Olivia POPEK POLAND
18.-19. 85 Ato WATANABE / Mai ISHIGAKI JAPAN
20. 115 Daniil PISANKIN / Arina MARUKHINA RUSSIA
21. 84 Alexander KURIGANOV / Maria Louise HOUGESEN DENMARK
22. 21 Gleb BANNIKOV / Maria SMIRNOVA RUSSIA
23. 110 Nariman ASHENOV / Aruzhan ALDASHEVA KAZAKHSTAN
24. 57 Marin BRAGHIS / Valeria TOPALO MOLDOVA
25. 90 Justas SKARA / Vaida Marija SIAULYTYTE LITHUANIA
26. 102 Egor STARCHENKO / Daria RODINA RUSSIA
27. 49 Artem TIKHONRAVOV / Sofia BOBYKINA RUSSIA
28. 30 XIE Zi Ang / XU Miao Er P.R. CHINA
29. 80 Sota FUJII / Ami YOSHIKAWA JAPAN
30.-32. 8 Marius ILCIUKAS / Veronika SAMUOLYTE LITHUANIA
30.-32. 9 Eugen MIU / Sandra Overballe PEDERSEN DENMARK
30.-32. 62 Jure BERGANT / Ana MESEC SLOVENIA
33. 105 German ZERNOV / Anna SERGEENKO RUSSIA
34.-35. 61 Martin RAKITA / Valeria OVCHARENKO ESTONIA
34.-35. 106 NEAGU Sorin Andrei / ELEK Reka HUNGARY
36.-38. 4 Hiroaki ONISHI / Sakina ONISHI JAPAN
36.-38. 59 HINCU Andrei Alin / VASILENIUC Alina Crina ROMANIA
36.-38. 72 Iaroslav ZARA / Valeria GUMENIUC MOLDOVA
39.-40. 28 Ivan KUNINETS / Elina SOGOYAN RUSSIA
39.-40. 37 Artem GORIUNOV / Maria POPOVA RUSSIA
41.-42. 91 Serhiy SLUK / Olha SLUK UKRAINE
41.-42. 111 Vladislavs PECENS / Aliaksandra BAHUSHEVICH LATVIA
43. 54 SERACIN Darius Razvan / RACOVITAN Nicole Denise ROMANIA
44.-47. 13 Sviatoslav ANCHUKOV / Diana MARKOVA RUSSIA
44.-47. 69 Vladislav STEPANOV / Victoria PAK RUSSIA
44.-47. 83 Alexandr TUFAR / Olga MORARU MOLDOVA
44.-47. 87 Sergiu MATCOVSCHI / Marina PEIOGLO MOLDOVA
48. 40 Daniel KHARUN / Ekaterina KONASHENKO RUSSIA
49.-50. 5 Jakub ZIELEZINSKI / Goczal KLAUDIA POLAND
49.-50. 39 Lucas Samuel LOPEZ PLA / Mar ALBELDA SPAIN
51. 100 Nikita GOLOVANOV / Daria DEMCHENKO RUSSIA
52. 92 Ilya ANTIPOV / Didar ATMAJA KAZAKHSTAN
53.-54. 34 CSORBA Mate / HADDAD Sabrina HUNGARY
53.-54. 71 Igor MIKHAYLOVSKY / Ekaterina LOGACHEVA RUSSIA
55. 11 SHANG Runze / ZHANG Jiarui P.R. CHINA
56. 76 Matas KLUPSAS / Livija ADOMAITYTE LITHUANIA
57. 89 Nikita SAMUYLOV / Anastasia KUZNETSOVA RUSSIA
58. 95 Akim PEKUNOV / Dariya SAVINA UKRAINE
59.-60. 38 Denis KORCHAGIN / Anastasia GERASIMENKO RUSSIA
59.-60. 108 Aleksei CHEBAKOV / Dayana KAIROVA KYRGYZSTAN
61.-63. 65 ZHANG Han / ZHUANG Qing Qing P.R. CHINA
61.-63. 78 Vladimir SHISHOV / Kristina PICHSHUGINA KAZAKHSTAN
61.-63. 113 Takuto TAZAWA / Natsumi TOKUNO JAPAN
64. 24 AN Zhong Lin / ZHOU Wei Yi P.R. CHINA
65.-66. 42 Maxim YAKIMOV / Ekaterina ONIANOVA RUSSIA
65.-66. 101 LIU Wenbo / XUE Hui P.R. CHINA
67. 73 Ilia ROTAR / Raluca DONTU MOLDOVA
68. 52 Veaceslav NAGAILIC / Nina DUDOGLO MOLDOVA
69.-72. 7 Artem KOLESNIKOV / Maria SEDIN Germany
69.-72. 12 Dima KUSNIR / Victoria PINZARI MOLDOVA
69.-72. 48 Nikolay KOGUT / Alisa KIRILLOVA RUSSIA
69.-72. 67 Grigory TERESHCHENKO / Alina MELKOZEROVA RUSSIA
73.-74. 19 MATEI Denis Gabriel / IOVANAS Iana ROMANIA
73.-74. 77 HO Ming Cheong / LAM Kit Ying Hong Kong
75. 79 CARLESCU Alexandru / DIDEA Ioana ROMANIA
76. 10 Sergey KOSTENKO / Uliana ARKHANGELSKAYA RUSSIA
77.-79. 60 Shota SUZUKI / Maimu MORITA JAPAN
77.-79. 99 BROASCA Tudor / DUMITRASCU Adina ROMANIA
77.-79. 109 Iliyas KAKIM / Adel KEREYEVA KAZAKHSTAN
80.-83. 43 Vladislav VASILIEV / Anna TABAKOVA RUSSIA
80.-83. 82 Baurzhan BEKEN / Raziya SALIMOVA KAZAKHSTAN
80.-83. 86 Dmytro MUDRUK / Yuliia KRACHUN UKRAINE
80.-83. 107 Staale BETHUELSEN / Ida INGEBRIGTSEN NORWAY
84.-85. 15 Ole Thomas HANSEN / Julie Gudim BJERKAAS NORWAY
84.-85. 63 Yu HIBINO / Honami MIKI JAPAN
86. 116 LI Jia Wen / XU Han P.R. CHINA
87. 2 WEN Liu Zhi / NI Li P.R. CHINA
88.-89. 29 Yaroslav BROVARSKYI / Elizaveta UMRIKHINA UKRAINE
88.-89. 97 Daniil ROSTVINSCHII / Alexandrina BICOV MOLDOVA
90. 17 Arnoldas KARVELIS / Ugne DAMANSKYTE LITHUANIA
91. 68 TUDOSE Andrei / MANDACHE Bianca Alexandra ROMANIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0b.