GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015
WDSF PD World Super Grand Prix Latin

Officials
Master of Ceremony: GOC-Team - GERMANY
Chairman: Hubert De Maesschalck - BELGIUM
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
EA: 
EB: 
ED: 
EE: 
EF: 
EG: 
EH: 
EI: 
EJ: 
EK: 
EL: 
EM: 
Andrea Beer - GERMANY 
Sandro Cavallini - ITALY 
Mircea Gavrila - ROMANIA 
Petr Horacek - SLOVAKIA 
Valeri Ivanov - SPAIN 
Stephan Krauel - UNITED STATES OF AMERICA 
Victor Nikovskiy - RUSSIA 
Peep Vardja - ESTONIA 
Oleg Yedlin - CANADA 
Shen Yi - P.R. CHINA 
Alenka Bohak - SLOVENIA 
Ron Hoorn - NETHERLANDS 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 30 Andrey ZAYTSEV / Elizaveta CHEREVICHNAYA RUSSIA
2. 9 Pavel PASECHNIK / Marta ARNDT Germany
3. 49 Vitaly PANTELEEV / Angelina NECHKHAEVA RUSSIA
4. 8 Marts SMOLKO / Tina BAZYKINA LATVIA
5. 19 Juri KAGAN / Anastasia SELIVANOVA ESTONIA
6. 40 Giacomo LUCCHESE / Francesca BERARDI ITALY
7. 36 Dr. Saverio LORIA / Zeudi ZANETTI ITALY
8. 29 Dr. Daniele SARGENTI / Uliana FOMENKO ITALY
9. 24 HOU Yao / ZHUANG Ting P.R. CHINA
10. 25 Marco MANCINI / Nadyia DYATLOVA UKRAINE
11. 38 Evgeny STEPANOV / Alexandra PAKHMUTOVA RUSSIA
12. 48 WANG Jun / JIA Yiwen P.R. CHINA
13. 58 Evgeny FIRSTOV / Anastasia KUDAEVA RUSSIA
14. 28 Denis KIKHTENKO / Galina AKOPIAN RUSSIA
15. 53 Razvan MANOLE / Olga NEGODUICO MOLDOVA
16. 7 MANGRA Alexandru Andrei / DUICU Elena ROMANIA
17. 21 SHI Lei / WIE Xue Nan P.R. CHINA
18. 20 Prof. Javier RODRIGUEZ MANZANEQUE / Cristina MANAS JIMENEZ SPAIN
19. 43 Igal GINZBURG / Sofia SAVOSTIANOV ISRAEL
20. 4 SUTTO Roland / TOMBACZ Aniko HUNGARY
21. 32 Dr. Nicola NELLI / Eleonora RUGI ITALY
22. 11 Dr. Joao MARTINS / Sara MEIRELES PORTUGAL
23. 54 WEN Zhi / LI Jia Qi P.R. CHINA
24. 50 Denislav DIMITROV / Iliana STAEVSKA Germany
25. 51 Jiri HEIN / Lucia KRNCANOVA SLOVAKIA
26. 15 Salvatore RUSSO / Aurora PANICCIA ITALY
27. 1 XING Lei / TANG Yuan Yuan P.R. CHINA
28. 37 Evgeny KOROTONOZHKIN / Polina BUDKINA RUSSIA
29. 52 Marcin SZYMUTKO / Ksenia YANCHENKOVA IRELAND
30. 14 JANG Dr. Se Jin / LEE Hae In REP. KOREA SOUTH
31. 6 Simon VÖLBEL / Maria SCHULLE Germany
32. 13 ZHU Qing / XIONG Yuan P.R. CHINA
33. 10 Ilya FELDMAN / Irina IVANOVA RUSSIA
34. 12 Marius ECKERT / Zsofia GARBE Germany
35. 57 Ales PETRAN / Tatiana DORINA CZECH REPUBLIC
36. 5 KIM Prof. Woong Kyum / PAK Prof. chaehee REP. KOREA SOUTH
37. 46 Michal MINIEWICZ / Nastazja SZYPULSKA POLAND
38. 3 Giuseppe CASSIBBA / Federica RE ITALY
39. 45 SU Meng / WANG Rui P.R. CHINA
40. 35 Saverio CARBONE / Federica SCAPPATURA ITALY
41.-42. 17 Roland KOUWENBERG / Lisa LEMMENS NETHERLANDS
41.-42. 34 Bruno RANALLETTA / Dr. Svetlana TOLMASOVA ITALY
43. 2 KIM Jae Man / JEONG DAHYE REP. KOREA SOUTH
44. 18 Islam Prokopis KATIAJ / Aliona STEFANIDOU ALBANIA
45. 41 PENG Yen-Ming / ZI Vicky CHINESE TAIPEI
46.-47. 27 LU Adam / YANG Angela CHINESE TAIPEI
46.-47. 39 Riccardo RUARO / Khristina KHAZOVA ITALY
48. 47 Sergio LOURENCO / Dr. Catia CERQUEIRA PORTUGAL
49. 22 CHIEN Thomas / HUNG Vinca CHINESE TAIPEI
50.-51. 16 HOU Prof. Yinshan / TIAN Tian P.R. CHINA
50.-51. 44 Dimitrios SAVVOPOULOS / Iliana ILIADOU GREECE

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0b.