GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015
GOC Junior II Ten Dance

Officials
Master of Ceremony: GOC-Team - GERMANY
Chairman: Klaus Theimer - GERMANY
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
AA: 
AB: 
AC: 
AD: 
AE: 
AF: 
AG: 
AH: 
AI: 
AJ: 
AK: 
Geir Bakke - NORWAY 
Pietro Braga - ITALY 
Yao Che - P.R. CHINA 
Sergey Duvanov - RUSSIA 
Mario Koncevskis - LATVIA 
Nick Kremichenski - ENGLAND 
Ralf Müller - GERMANY 
Barbara Nagode-Ambroz - SLOVENIA 
Mihai Petre - ROMANIA 
Alberto Rodrigues - PORTUGAL 
Peter Stokkebroe - DENMARK 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 62 Glenn-Richard BOYCE / Kayleigh ANDREWS ENGLAND
2. 77 Karolis BURNEIKIS / Izabele SEKAITE LITHUANIA
3. 73 Egor KULIKOV / Maria GOROSHKO RUSSIA
4. 38 Danila MAZUR / Anastasia POLONSKAYA RUSSIA
5. 33 Nedas JONAITIS / Smilte PALDAUSKAITE LITHUANIA
6. 91 Vladislav UNTU / Alexandrina OLTEANU MOLDOVA
7. 52 Tudor Gabriel ANDREI / Nikita Loew KRISTENSEN DENMARK
8. 28 GRADEA Laviniu Ionut / BUJOR Alexandra Cristina ROMANIA
9. 56 Daniil PISANKIN / Arina MARUKHINA RUSSIA
10. 50 ZICOANE HELER Sebastian Alin / COPOS Anca ROMANIA
11. 39 Vladislav ZHIGAREV / Diana EPEYKINA RUSSIA
12. 3 Danil EREMEEV / Anastasia GOLITSYNA RUSSIA
13. 54 Gedvinas MESKAUSKAS / Beatrice MALINAUSKAITE LITHUANIA
14. 78 Grigory SHVETS / Diana SATTAROVA RUSSIA
15. 83 Vakaris APVINIS / Ugne BLIUJUTE LITHUANIA
16. 9 Sergey BYKOVSKY / Margarita YURLOVA RUSSIA
17. 79 Vladislav STEPANOV / Victoria PAK RUSSIA
18. 68 Andrey PRIKHODKO / Nora CORPAS SPAIN
19.-21. 32 Nikolay RESHETNIKOV / Polina ASTAKHOVA RUSSIA
19.-21. 34 Veaceslav NAGAILIC / Nina DUDOGLO MOLDOVA
19.-21. 81 Antonio MOSA / Mihaela ANTONOVA FRANCE
22. 46 Kirill MORGACHEV / Polina BARYSHNIKOVA RUSSIA
23.-24. 70 Daniil SAVIN / Anna SAMUSENKO RUSSIA
23.-24. 75 Nikita KOLOTUKHIN / Elizaveta DOBRIAKOVA RUSSIA
25. 4 Egor FILEV / Anastasia BELIAKOVA RUSSIA
26. 25 XUN Yu Long / HE Xin Yang P.R. CHINA
27. 23 Nikita YATSUN / Elisabeth YATSUN Germany
28. 67 Kert KULLAMAA / Caroly JANES ESTONIA
29. 92 YANG Haoing / SHA Hanyu P.R. CHINA
30.-31. 18 LIU Xiao / LI Can P.R. CHINA
30.-31. 104 Dr. Georgi ENCHEV / Dr. Desislava TRIFONOVA BULGARIA
32.-33. 85 Vsevolod SHAGAEV / Veronika YUDINA RUSSIA
32.-33. 95 Igor MIKHAYLOVSKY / Ekaterina LOGACHEVA RUSSIA
34. 27 Vladimir SHISHOV / Kristina PICHSHUGINA KAZAKHSTAN
35. 86 ELVIN Constantin / ADOCHITEI Carina ROMANIA
36.-37. 37 Raul ISGANDAROV / Kristina GOLUBKINA AZERBAIJAN
36.-37. 100 Rasmus LANG / Martina HEIMO ESTONIA
38. 13 Yakov SHAKHOV / Milana KUZNETSOVA KAZAKHSTAN
39.-41. 17 Dima KUSNIR / Victoria PINZARI MOLDOVA
39.-41. 90 Nikolay SUKHANOV / Anna LAPTEVA RUSSIA
39.-41. 99 Kamil BOCHENEK / Gabriela WERBLINSKA POLAND
42.-44. 7 Gabrielius GOSTAUTAS / Kristina CHARITONOVAITE LITHUANIA
42.-44. 51 Cristian VLADICESCU / Cristina BATRINCEA MOLDOVA
42.-44. 65 Grigory TERESHCHENKO / Alina MELKOZEROVA RUSSIA
45. 93 Mihail MAIDANIUK / Olga SHYMANSKAYA BELARUS
46. 2 Iivo TOYSA / Ester PENTIKAINEN FINLAND
47. 11 SZALAI Denes Ferenc / BALLA Petra HUNGARY
48. 61 Dominik JANCHIS / Monika JURGILEVICH LITHUANIA
49. 59 Vladislav KLEKOTSIUK / Agata PUGACHEVA RUSSIA
50. 63 ZHANG Yu Peng / WANG Yu Chen P.R. CHINA
51. 21 Arseni SHASTAKOU / Maryia SABANSKAYA BELARUS
52.-53. 12 Iegor BELIAIEV / Vladyslava GRYGORENKO UKRAINE
52.-53. 40 HU Kai Xi / CAO Xin Yu P.R. CHINA
54. 42 Mantas KARDOKAS / Emilija PETRULYTE LITHUANIA
55. 88 Efrem KUZMICHENKO / Samira HAFEZ Germany
56. 76 BIRI Gabor / NAGY Fruzsina HUNGARY
57. 26 Ilia ROTAR / Raluca DONTU MOLDOVA
58.-60. 29 Aleksei YAZEUSKI / Elina  VIADZENIKAVA BELARUS
58.-60. 36 NAGY Márk / VOROS Liza HUNGARY
58.-60. 74 XU Tao / FAN Chen Meng P.R. CHINA
61. 72 Mirko RAPONI / Greta FIORE ITALY
62. 105 Daniil VOLKOV / Ekaterina NOVIKOVA Slovenia
63. 45 Yu HIBINO / Honami MIKI JAPAN
64. 44 Artemi FURSOV / Anastasia HUBER Germany
65.-66. 30 ZHAO Yingwei / BIAN Qiyou P.R. CHINA
65.-66. 106 Kevin HEGAARD / Cathrine SINGER DENMARK
67.-68. 82 Matvey KANAKOV / Sofia EVGENIEVA RUSSIA
67.-68. 98 Amir BEKTEMIROV / Yana BOGASH KAZAKHSTAN
69.-70. 6 IVANESCU Alin Valentin / KRISTOF Diana Andreea ROMANIA
69.-70. 57 Daniel LEPSKI / Juliane ASCHENBRENNER Germany
71.-73. 5 Nikita PAK / Mariam ARGIMBAY KAZAKHSTAN
71.-73. 47 Gracia PORZIO / Stelantha PORZIO FRANCE
71.-73. 64 SHAO Zhudaoxi / HUANG Jiaqi P.R. CHINA
74.-76. 1 Nicolas UCITELI / Anastasia KOZLOVA Germany
74.-76. 80 Jaakko KEMPPAINEN / Silja JERNVALL FINLAND
74.-76. 87 Philipp HOFSTETTER / Natalie CREMAR SWITZERLAND
77. 22 Nikita MAMONOV / Anna RUBENKOVA RUSSIA
78.-79. 48 Stanislav ANTONIAK / Iuliia SHVED UKRAINE
78.-79. 102 Justin LAUER / Alisia TRUNOV Germany
80.-81. 10 ZHU Shaodaoguo / GUO Qiwen P.R. CHINA
80.-81. 103 Carlos RUDOLPH / Anastasia RASHKOVYCH Germany

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0b.