GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2015
GOC Junior I Standard

Officials
Master of Ceremony: GOC-Team - GERMANY
Chairman: Klaus Theimer - GERMANY
Scrutineer(s): GOC-Scrutineers - GERMANY

Adjudicators
EA: 
EB: 
ED: 
EE: 
EF: 
EG: 
EH: 
EI: 
EJ: 
EK: 
EM: 
Andrea Beer - GERMANY 
Sandro Cavallini - ITALY 
Mircea Gavrila - ROMANIA 
Petr Horacek - SLOVAKIA 
Valeri Ivanov - SPAIN 
Stephan Krauel - UNITED STATES OF AMERICA 
Victor Nikovskiy - RUSSIA 
Peep Vardja - ESTONIA 
Oleg Yedlin - CANADA 
Shen Yi - P.R. CHINA 
Ron Hoorn - NETHERLANDS 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 73 Danila BORISKIN / Elizaveta ULIANOVA RUSSIA
2. 82 Nikita SHIPITSIN / Anna ZAKHAROVA RUSSIA
3. 43 Dragos CIMBIR / Beatricia ROTARU MOLDOVA
4. 55 Leho HOLM / Marleen LUTTER ESTONIA
5. 75 Ivan RESHETNIKOV / Diana MASLOVSKAYA RUSSIA
6. 34 Yaroslav KISELEV / Sofia PHILIPCHUK RUSSIA
7.-8. 28 LUPOAIE Cosmin / RADU Maria ROMANIA
7.-8. 88 BAI Hao Lin / HU Jia P.R. CHINA
9.-10. 79 Valery ZHARKOV / Alexandra SMIRNOVA RUSSIA
9.-10. 96 Matthew KRUPA / Kornelia BANASZKIEWICZ POLAND
11. 83 Egor NIKOLAEV / Arina BORTNIKOVA RUSSIA
12. 56 Enrico PIIRSALU / Sarah Sofie BARJABIN ESTONIA
13. 54 Mikhail AVDEEV / Margarita MALINSKAYA RUSSIA
14. 87 MARITA Ciprian / BUMBA Dana ROMANIA
15.-16. 1 Denis MATRONITSKY / Daria PETUNINA RUSSIA
15.-16. 58 NITU Marius Eric / STANCIU Ioana Daiana ROMANIA
17. 78 PETCU Andrei / BUZULEAC Bianca ROMANIA
18.-19. 22 Alexey VASIUTIN / Alena TIURINA RUSSIA
18.-19. 62 Timofey DUSHUTIN / Julia PUSTOVALOVA RUSSIA
20.-21. 70 Petr KOVAL / Arina KOLOSOVA RUSSIA
20.-21. 92 IONESCU Tudor Andrei / PISTOL Alyssa ROMANIA
22.-23. 24 Kirill EFREMENKO / Tatiana OLESHKO RUSSIA
22.-23. 67 Roberts ANDERSONS / Jekaterina RASIMJONOKA LATVIA
24. 48 Daniel BORUVKA / Barbora BORUVKOVA CZECH REPUBLIC
25.-26. 6 Artem ESAYAN / Tatiana TIUMENTSEVA RUSSIA
25.-26. 23 Oliver LOS CHOVANEC / Jana KLENKOVA CZECH REPUBLIC
27.-29. 30 Vladislav TSIKHANOVSKIY / Khrystyna SHUGUROVA UKRAINE
27.-29. 36 Alexey BURDAKIN / Daria SVIRIDENKO RUSSIA
27.-29. 38 Edoardo MANGONI / Benedetta IACONI ITALY
30.-32. 31 Ivan FILIPCHUK / Evelina GANSKA UKRAINE
30.-32. 49 Laurynas MAKAROVAS / Emilija CHEPAUSKAITE LITHUANIA
30.-32. 89 Artem ZAYCHENKO / Anastasia GVOZDEVA RUSSIA
33.-34. 69 Pavel DUBASOV / Polina POPOVA RUSSIA
33.-34. 84 Simion MARII / Irina SEREDA MOLDOVA
35.-37. 8 Artyom BODROV / Zarina TASHMATOVA KAZAKHSTAN
35.-37. 63 Artemy TEBAYKIN / Maria BARYKINA RUSSIA
35.-37. 65 Mykola RUBIS / Taisiya SHULGA UKRAINE
38. 61 Kazuhiro ISHIGAKI / Anri NAKAMURA JAPAN
39.-40. 12 Nikita LADYZHENSKY / Anastasia TARASIUK RUSSIA
39.-40. 18 Kacper RAPUTA / Wiktoria TYLEK POLAND
41.-42. 13 David JENNER / Elisabeth TUIGUNOV Germany
41.-42. 15 Ivan NAGORNEV / Anna MISHENKINA RUSSIA
43. 64 Egor KOZNOV / Uliana ABROSIMENKOVA RUSSIA
44. 44 Lev MALGIN / Anna ONIANOVA RUSSIA
45. 32 Jans Janis KREMERS / Luize VISKINTE LATVIA
46. 35 Dzmitry KAZLOUSKI / Zlata KALAMOYETS BELARUS
47. 25 Grigory KONDRATIEV / Ekaterina POTAPOVA RUSSIA
48. 45 Aliaksandr  SHVAIBOVICH / Palina TSIKHAMIRAVA BELARUS
49. 16 Stefan CAZACU / Tatiana BALAN MOLDOVA
50.-52. 14 Markas SABALIAUSKAS / Marija BUTENYTE LITHUANIA
50.-52. 51 Oskars VAINOVSKIS / Liva DARZNIECE LATVIA
50.-52. 59 Kwuang Cheng CHONG / Zui Chia CHONG JAPAN
53. 3 Cristian JOSAN / Anghelina-Patricia TIGANU MOLDOVA
54.-58. 4 Vladimir MITROFANOV / Elizaveta NEDOBEY RUSSIA
54.-58. 21 Kuanysh MURZABEKOV / Alua SAYATOVA KAZAKHSTAN
54.-58. 40 LI Yaoji / LAN Shuyang P.R. CHINA
54.-58. 81 Sergey TSKHOVREBOV / Kristina BUGAEVA RUSSIA
54.-58. 95 Batyrkhan RAKHMETULLIN / Alina ZHAKENOVA KAZAKHSTAN
59.-60. 86 Amir KHAGGI / Elizaveta PUZYREVA RUSSIA
59.-60. 93 Alari AMELJUSHENKO / Sandra KALLAS ESTONIA
61.-62. 50 Yeskendir SAMSALIYEV / Mariya MIROSHNICHENKO KAZAKHSTAN
61.-62. 71 Mario PIIRSALU / Linda REBANE ESTONIA
63.-64. 19 Gustav Imanuel SKOVBON / Clara ADRIAN DENMARK
63.-64. 57 Georgi KLEMENTJEV / Nicole KESNER ESTONIA
65.-67. 9 Artem FEDIAI / Daryna ZELENSKA UKRAINE
65.-67. 72 Mykyta SHANTOV / Amina ISMAILOVA UKRAINE
65.-67. 98 Bogdan COCIURCA / Victoria STRATULAT MOLDOVA
68.-70. 29 Mikhail VINOKUROV / Mayia SPIRINA RUSSIA
68.-70. 37 Alessandro NOVIKAU / Anastasija DITTMAR Germany
68.-70. 77 BATRANU Razvan George / IOVANAS Maria ROMANIA
71. 68 Max CHOMEJ / Nicole SCHARTON Germany
72. 7 Anton Fabius DUBIEL / Angelina GENSRICH Germany
73.-75. 17 Thomas LEONGART / Julia MATHEIS Germany
73.-75. 42 Nikita SOLOVIEV / Daria SIVENKOVA RUSSIA
73.-75. 85 Alexandru REBEJA / Felicia LUNGU MOLDOVA
76.-77. 46 Alexey ABRAMOV / Anna FEDOSEENKO RUSSIA
76.-77. 53 Laurin MÄCHTIG / Alissia SCHENK Germany
78. 74 Rytis DZEMYDA / Samanta SKROMOVAITE LITHUANIA
79.-80. 80 Marc MATEOS APARICIO CANTON / Cristina LOPEZ ANDREU SPAIN
79.-80. 94 Amirlan SERIKKHANULY / Almira TAZHIBAYEVA KAZAKHSTAN
81.-82. 20 BARANYAI Eric Gerhard / ARDELEAN Daria Alexia ROMANIA
81.-82. 27 Umid HAJIYEV / Darya LUKASHEVA KAZAKHSTAN
83.-84. 39 Alexander SLEPTSOV / Ekaterina TIKHONOVA RUSSIA
83.-84. 99 Faustas NARUSKEVICIUS / Anastasija PAVSUKOVA LITHUANIA
85. 33 Timudzhin BAGAUTDINOV / Daria ARBATSKAYA RUSSIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0b.